Jubilejas snoforkiM

Pasākums, kuru apmeklēju ziņkāres dzīta- lai noskaidrotu par ko latvju tauta bija tādā sajūsmā aizvadītā gada nogalē.

Protams, pozitīvam vērtējumam handikapu dod personīgi labi iesācies rīts. Tomēr arī pārāk lielas ekspektācijas neloloju. Ne pirmā reize, kad mans viedoklis nesakristu ar vairākumu. Bet nesteigsimies notikumiem pa priekšu. Mani ļoti uzmanīgu darīja šķietami draiskā rotaļa ar primitīvu nosaukuma sagriešanu. Mazliet skolnieciski un maz ko izsakoši.

Daudz personisku piezīmju un privātu detaļu (vai vismaz radītas ilūzijas par to,ka tās tādas). Elegants līdz visām vīlēm (vismaz redzamajām) – vakara vadītājs Lauris Dzelzītis. Ne mazāk galants, bet ne līdz galam man saprotams – Juris Strenga. Brīnišķīgi brīnišķīgs muzikālais noformējums ar dzīviem, īstiem, redzamiem spēlmaņiem jeb grupu „Coolmans Report”.

Daiļi tērpi. Spīguļojoši  vizuļojošs un burbuļojošs noskaņojms. Ar dzirkstīm. Un jauka atsauce uz runājošajiem akmeņiem.

Teju visu laiku nepameta tāds jauks priekpilna skurbuma vieglums. Ne tik daudz izpildīto dziesmu un atmiņu dēļ. Bet no skatuves plūstošās enerģijas ietekmē. Reizēm, šķiet, arī pašiem aktieriem vajag atlaist grožus un legāli paāzēties, lai pēc tam atkal dotos savu mūža smagāko lomu virzienos.

Īpaši gribas izcelt šķiet trīs priekšnesumus – Robota dziesmu, kuru nespēju atcerēties sevi dzirdējušu. Bet man tik ļoti iepatīkās, ka es grasos dalīties – https://www.youtube.com/watch?v=wjv0mDqA0Pk

Un Gints Andžāns tik ļoti ļoti,ļoti spēja radīt tēlu, kuram ilgi mēģināju atcerēties vārdu. Bet es atradu – https://www.youtube.com/watch?v=5FWr99itQEY

Un – saldais ēdiens ar ko, manis pēc varēja vakaru arī noslēgt – Ginta Grāveļa Dzimtā valoda, pēc kuras izskanēšanas es atkal noticēju latviešu tautai kā spēkam, kas zina un saprot un joprojām spēj sajust būtisko. Ja būs nepieciešams, netērēsim naudu reklāmas kampaņās – pierunāsim Gintu dziedāt demonstrāciju priekšgalā un mēs atkal varēsim to, ko sirdī tik ļoti alkstam.

Ak, vēl jāpiemin Krauklīts, kurā ieskanējās un bija ieraugāms etnisko raganu gars. Enerģiski. Ar grūtībām sevi valdīt, lai nelektu kājās (potenciāli riskējot ar ļaušanu sevi notriekt televīzijas filmēšanas krānam) un nemestos dejās.

Lai kādu kodu arī visa koncerta laikā nemeklētu, nedz piekrītu, ka tas ir katrā Latvijā sarakstītajā dziesmā, nedz ceļu debesīs R.Paula mūziku (tomēr nenoliedzot viņa vērtību), nedz to dogmatiski noliedzu. Es domāju, ka galvenais ir vēstījums un tā spēks.

Atmiņas atmodinošs un reizē mulsinošs kultūras pasākums. Mulsinošs, jo neesot vēl dzimušai 80 gadu sākumā, šķiet, ka atceros kā šodien tās ļipas ar miljons gumijām, visus apģērba gabalus no džinsa un arī mūziku.

Lieliski izbalansēts starp informatīvo, izklaidējošo un baudāmo. Ar dažiem jokiem zem jostas vietas, latviešiem kā dzērājiem un mazliet jēluma. Kopumā radot izlīdzsvarotu un no visām pusēm tīkamu pasākumu, kurā veldzēt nogurušu apziņu.

Režisors – Gundars Silakaktiņš

Scenogrāfs – Mārtiņš Vilkārsis

Mūzikas konsultants – Juris Vaivods

Kostīmu māksliniece – Jurate Silakaktiņa

Kustību konsultante – Inga Krasovska

Harijs Zālītis (Gaismu mākslinieks)

Gundars Silakaktiņš un Jurate Silakaktiņa (Scenārija autori)

Artis Dzērve (Video mākslinieks)

Lomās : Olga Dreģe, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Ieva Segliņa, Aija Dzērve, Inita Dzelme, Lauris Dzelzītis, Gints Grāvelis, Intars Rešetins,Aldis Siliņš, Gints Andžāns, Juris Strenga, Juris Frinbergs

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: