Romeo un Džuljeta

Labāk vienreiz redzēt, nekā daudzkārt dzirdēt. Tomēr – spontāni dodoties uz izrādi, arī sanāk ko gaidīt, jo tas taču mīļais un profesionālais Valmieras teātris, nevar būt slikti. Bet visu pēc kārtas.

Dailes mazajā zālē, kur notika VDT viesizrāde ir jauni krēsli! Ērti! Milzīgs prieks.
Kā pirms tam, priekšā sēdošās kundzes trāpīgi teica:  “kā Šekspīru  var iebāzt 45 minūtēs?”(jo domāja ka izrāde tik ilga, nevis par vēl vienām 45min. garāka) Tā arī es pēc izrādes bažījos, vai reizēm visa iespiešana mazākā laikā, paātrinot spēles tempu, tai ko nav atņēmusi.
Godīgi, pēc 1.cēliena dusmojos uz sevi, ka esmu tik pieklājīga un nedodos prom. Jo gribējās. Jutos nepatīkami pārsteigta par attiecību seksualizēšanu un, manuprāt, pilnīgi liekām jēlībām. Es saprotu vietā un laikā pateiktus jokus zem jostasvietas, bet to jēgu šajā izrādē nespēju saprast – lai tuvinātos jauniešiem? Lai pārādītu Šekspīra varoņu tumšo pusi? Mūsdienīgotu? Nopietni!? To,kas teikts teātra mājaslapā par šo izrādi, gribēdama tikai ar grūtībām ieraudzīju. Man patika scenogrāfija, bet tā visu izrādes laiku šķita kā brīnišķīga forma bez jebkāda jēgpilna satura. Scenogrāfija kā neizmantota iespēja. Vēl man patika muzikālais noformējums. Ļoti,ļoti sajūmsināja Māra Bezmera atveidotā Parisa Romeo nāves dziesmiņa. Patiesībā, šķiet, visa izrāde, vai vairāk – otrais cēliens glāba izrādi ar maziem patīkamiem uzplaiksnījumiem. Jau minētā mūzika, cīņas aina, kurā mirst Kārļa Neimaņa Merkucio un Aigara Apiņa Tibalts, palēnināta un brīnišķīgi izdzīvota. Un tīri sievišķīgi – Riharda Jakovela Romeo spēcīgās rokas. Ā, un Ingusa Kniploka Benvolio kliedziens.Tas ir tas, kas man patika. Pārējais, iespējams, nesaprast, palika nepatikasa plauktiņān kopumā deva nepatīkamo vilšanos sajūtu. Taču tas neietekmē manu patiku pret šo teātri kopumā, jo tajā piedzīvotas daudzas no redzētajām labajām izrādēm. 

Režisors un scenogrāfs – Mārtiņš Eihe

Kostīmu māksliniece – Baiba Litiņa

Kustība – Aigars Apinis

Gaisma – Mareks Lužinskis

Mūzika – Dāvis Burmeisters

Lomās: Rihards Jakovels, Rūta Dišlere, Mārtiņš Liepa, Baiba Valante,Ingus Kniploks, Januss Johansons, Inga Apine, Aigars Apinis, Skaidrīte Putniņa, Arnolds Osis, Māris Bezmers, Kārlis Neimanis, Ģirts Rāviņš

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: