Latviešu mīlestība

Cilvēki ātri pierod. Pierod pie tempa. Pie īsām izrādēm. Latviešu mīlestība ir stāsts 4 stundām. Ar divām dziļām ieelpām starp 3 cēlieniem. Vai maz iespējams mierīgi skatīties spogulī 4 stundas no vietas?!

Ar tiem, kurus nepazīstam, mēs iepazīstamies. Tam izmantojam dažādus veidus. Piemēram sludinājumus. Tie, kas jūtās vietuļi, nolemj ņemt dzīvi rokās un meklēt, ļoti koncentrēti, mīlestību (nu sauksim to, tā, jo, manuprāt, viņi meklē zāles pret vientulību, sadzīvisku izdevīgumu un fiziskās veselības vingrinājumu partneri).

Daudzpusīgs tēmas atspoguļojums. Varbūt pareizāk – daudzveidīgs. Tiek izmantoti dažādi paņēmieni, visticamāk meklējot piemērotāko stāstīšanas veidu katram stāstam, lai izspēlētu situācijas – to neveiklo iepazīšanās mirkli. Un tādu ir daudz. Dažādu slāņu un vecumu ļaudis. tipiskās un mazāk pierastās vietās.

 Kaleidoskopiska izrāde.

Tomēr nepamet sajūta, ka tajā ir vienmērīgs, nekur nevedošs plūdums, vai varbūt – riņķojums. Tā kā ar diapozitīviem – acu priekšā atdzīvina dažādas ainas, tomēr līdz galam neko nepasaka. Pat īsti neatstāj vielu pārdomām, atliek vien secināt – nu, tā ir un tā notika,iespējams vēl tagad notiek, un viss – ej mājās, latvieti. Sev neizskaidrojamu iemeslu dēļ nesmējos vietās, kurās to darīja lielākā zāles daļa. Ne tāpēc, ka neprotu pasmieties par sevi. Es iekšēji līksmoju par izrādes nostrādātību, profesionālo kvalitāti, bet stāsts mani nedz rosināja domāt, nedz aizrāva, tik vien kā izklaidēja.

Pretrunīgi, īstenībā. Man patika sajūta, kādu iedeva izrāde, bet mani neaizrāva tās vēstījums.

Es arī nesapratu izrādes ilguma iemeslu. Saprotu, ka izrādes tapšanā veikti pamatīgi pētījumi, kuru rezultāti šķiet redzēšanas vērti, bet … Tiešām?!

Bauda bija skatīties kā aktieri spēlē. Ļoti. Ļoti iepriecinošs Jēkaba Nīmaņa un Andra Keiša muzikālais duets. Ļoti. Arī pati mūzika.

Režisors – Alvis Hermanis
Māksliniece – Monika Pormale
Komponists – Jēkabs Nīmanis
Dzied – Andris Keišs
Lomās: Guna Zariņa, Baiba Broka, Vilis Daudziņš, Ģirts Krūmiņš, Kaspars Znotiņš

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: